اخبار 

ماهیگیری یا بازاریابی ؟

ماهیگیری یا بازاریابی ؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۶

ارسال پیام های تبلیغاتی به روش های مختلف در بازاریابی بسیار شبیه ماهیگیری است . در ابتدا برای جذب مشتری شما نیاز به طعمه مناسب دارید و سپس نیروی کافی برای کشیدن مشتری به درون قایق تان ! ما بعنوان تولید کننده ی ظروف کاغذی یکبار مصرف و ساک دستی های کاغذی و دستمال کاغذی های طرح اختصاصی که از بهترین روش های برندینگ و بازاریابی هستند ، گاهی میبینیم که شرکت های تجاری که نیروی کشیدن زیادی دارند ، طعمه ی مناسبی برای جذب مشتری استفاده نمی کنند . هدف کلی بازاریابی این است که علاقه ی مخاطبان خود را به دست آورید و سپس آنها را مجبور به انجام کاری به اختیار کنید . در واقع اگر بتوانید پیامتان را به بهترین شکل به مشتری برسانید ، بیشتر از نصف راه را رفته اید و بعد از این فقط باید مشتری را تشویق کنید تا در مسیری که شما میخواهید حرکت کنند . برخی از مشاورین تبلیغات و بازاریابی عقیده دارند که روش های ظریف تبلیغات و پیام رسانی بسیار تاثیرگذار تر ... ادامه »

محبوب ترین نوشیدنی دنیا

محبوب ترین نوشیدنی دنیا
۲۴ اسفند ۱۳۹۶

گیاه قهوه برای اولین بار در قرن 11th در اتیوپی کشف شد، زمانی که مردم شروع کردند به دم کردن برگ قهوه برای مصارف دارویی . بعد از آن استفاده از گیاه قهوه به صورت برگ یا دانه ی گیاه در دنیا به سرعت زیاد شد . محبوبیت قهوه چنین است که آن را تبدیل به دومین کالای معامله شده در زمین، در کنار نفت کرده است . در اینجا چهار دلیل وجود دارد که چرا قهوه تبدیل به محبوب ترین نوشیدنی جهان شده است: 1. قهوه شما را بیدار می کند  قهوه فعالیت مغزی را تحریک می کند، به همین دلیل باعث می شود که شما بیدار تر از حد طبیعی باشید.  هنگامی که کافئین وارد بدن می شود ، با گیرنده های آدنوزین در مغز تعامل می کند ، آدنوزین همان قسمتی از بدن است که شما را به سمت خواب سوق می دهد. سپس کافئین به عنوان آدنوزین توسط مغز اشتباه گرفته می شود و شما احساس بیداری و سرحالی می کنید .  2. قهوه شما را گرم نگه می دارد.  هنگامی که درجه حرارت بدن شما پایین می آید ، یک فنجان ... ادامه »

دستگاه تولید لیوان کاغذی (هیتر و اولتراسونیک)

دستگاه تولید لیوان کاغذی (هیتر و اولتراسونیک)
۱۹ اسفند ۱۳۹۶

بدنه ی لیوان های کاغذی عموما با یکی از دو دستگاه هیتر یا اولتراسونیک دوخته می شوند . تیم تحقیقات ملیوان توضیح مختصری درباره ی هرکدام از این دستگاه ها برای شما آماده کرده که به شرح زیر است: دستگاه هیتر : این دستگاه به وسیله ی قطعه ای به نام ماندرل ، دو قسمت کاغذ که قرار است به هم دوخته شوند را گرم می کند و دوخت بدنه ی لیوان توسط المنتی که دمای بسیار بالایی دارد انجام می شود . دستگاه هیتری توانایی دوخت لیوان هایی که هر دو طرف کاغذشان پوشش پلی اتیلن دارد را ندارند به همین دلیل گزینه ی مناسبی برای تولید لیوان های کاغذی نیستند . دستگاه اولتراسونیک : این دستگاه هم مانند دستگاه هیتر ، دوخت صفحه ها از جنس های مختلف را انجام می دهد با این تفاوت که دوخت در این دستگاه با امواج صوتی (فراصوت) صورت می گیرد . کاغذهای مورد استفاده برای لیوان هایی که با دستگاه اولتراسونیک تولید می شوند ، کاغذ های استروک دابل (دورو پلی اتیلن PE) هستند که از کیفیت ... ادامه »

انواع کاغذ

انواع کاغذ
۱۶ اسفند ۱۳۹۶

قسمت دوم :  کاغذ با پوشش ابریشمی : این کاغذ ظاهری بین ظاهر کاغذ مات و ظاهر کاغذ براق را دارد . روی این کاغذ یک لایه پوشش صاف و ابریشمی قرار دارد که لمس کردن کاغذ را لذتبخش می کند . این نوع کاغذ مصارف بسیاری دارد مانند : مجلات ، جلد کتاب ها ، کاتالوگ ها و ... کاغذ های بدون پوشش :  به طور معمول در اکثر چاپگر های اداری ، کاغذ بدون پوشش استفاده می کنند به دلیل اینکه هم جوهر پذیری بالایی دارد و هم می شود با انواع قلم به راحتی روی آن نوشت . کاغذ ابریشم :  به این کاغذ در بازار تجاری (واترمارک) نیز می گویند . این کاغذ از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل در اسناد مهم که نیاز به ماندگاری طولانی دارند و گواهی نامه های تحصیلی استفاده می شود .  کاغذ با پوشش پلی اتیلن :  این کاغذ ها پوششی از جنس پلی اتیلن دارند که آنها را برای استفاده های خاصی آماده می کنند مانند :  ظروف یکبار مصرف کاغذی ، کارت های تبریک ، جلد ... ادامه »

روز درخت کاری

روز درخت کاری
۱۴ اسفند ۱۳۹۶

١٥ اسفند روز ملی درخت و درختکاری است ؛ روزی که ما با کاشتن یک نهال کوچک میتوانیم آن را جشن بگیریم .  با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تاثیر نرم افزار های ارتباط جمعی بر اطلاع رسانی ، هر کدام از ما میتوانیم سهم خود را در آگاه سازی خود و جامعه از جایگاه درخت و درخت کاری انجام دهیم و با نشر فواید بی شمار درختان در زندگی بشر ، دوستان و آشنایانمان را تشویق به کاشت نهال و نگهداری از درختان کنیم .   ملیوان ، دوستدار طبیعت ، تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف کاغذی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٧٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٢٢٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٣٦٠ سی سی ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی چای دار ، لیوان های یکبار مصرف دمنوش دار ، لیوان های یکبار مصرف کافی دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی دسته دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی درپوش دار ، بشقاب های یکبار مصرف کاغذی ، پیش دستی های یکبار مصرف کاغذی ، درپوش های محافظ کاغذی و ... با ... ادامه »

انواع کاغذ

انواع کاغذ
۱۳ اسفند ۱۳۹۶

قسمت اول : کاغذ ها انواع مختلفی دارند که می توان بر اساس اندازه ، ضخامت و روش تهیه آنها را دسته بندی کرد . تصمیم گیری در مورد نوع کاغذ مصرفی برای تولید کنندگان صنایع وابسته به کاغذ نیاز به تحقیق و بعضاً آزمایش دارد . تیم تحقیق ملیوان ، تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف کاغذی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٧٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٢٢٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٣٦٠ سی سی ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی چای دار ، لیوان های یکبار مصرف دمنوش دار ، لیوان های یکبار مصرف کافی دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی دسته دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی درپوش دار ، بشقاب های یکبار مصرف کاغذی ، پیش دستی های یکبار مصرف کاغذی ، درپوش های محافظ کاغذی و ... نتیجه ی این تحقیقات را در اختیار شما میگذارد . کاغذ باند :  این نوع کاغذ قوی تر و با دوام تر از ورق کاغذ معمولی است ؛ در واقع آن را با پالپ کاغذ ضخیم تری تولید میکنند .  از کاغذ باند ... ادامه »

آیا می توان آب را در یک فنجان کاغذ جوشانید؟

آیا می توان آب را در یک فنجان کاغذ جوشانید؟
۰۲ اسفند ۱۳۹۶

آیا انسان ها میتوانستند قبل از کشف و تولید ظروف فلزی ، آب جوش بیاورند ؟ قطعا ! ما انسان ها هزاران سال است که آب را در برگ های بزرگ و به شکل فنجان به جوش میاوریم . در واقع این کار به دلیل فرایندی به نام هدایت گرما انجام پذیر است . این روش زمان هایی که در طبیعت هستیم و وسایل لازم را در اختیار نداریم بسیار کارآمد است .   وسایل مورد نیاز : لیوان یکبار مصرف کاغذی آب شعله آتش انبر جهت نگه داشتن لیوان روی آتش   روش کار : لیوان کاغذی را از آب پر کنید و با انبر آن را 10-15 سانتی متر بالای شعله آتش نگه دارید . انتظار می رود که کاغذ بسوزد اما این اتفاق نمی افتد چون آب داخل لیوان ، حرارتی که باعث سوختن لیوان میشود را می گیرد تا خودش به نقطه جوش برسد . در واقعا کاغذ در دمای 233 درجه سلسیوس می سوزد و آب در دمای 100 درجه سلسیوس به جوش می آید ؛ پس آب تا زمانی که به نقطه ی جوش نرسد نمی گذارد کاغذ حرارت مورد نیاز برای سوختنش را ازآتش دریافت ... ادامه »

چاپ

چاپ
۲۸ بهمن ۱۳۹۶

انواع چاپ قسمت سوم : درباره ی چاپ دیجیتال : چاپ دیجیتال می تواند به روش های مختلف انجام شود. دو روش در این صنعت غالب هستند : جوهرافشان و زیراکس . در یک چاپگر جوهر افشان تصویری که باید چاپ شود ، توسط قطرات کوچکی از جوهر ایجاد می شود که از نازل های یک یا چند سر به روی محل مورد نظر چاپ منتقل می شود. دستگاه های جوهر افشان می توانند بر روی طیف وسیعی از زیربناها مانند کاغذ ، پلاستیک ، بوم یا حتی درها و کاشی های کف چاپ شوند . چاپ جوهر افشان برای پوسترها نیز بسیار کاربرد دارد همچنین برای نشریات کوتاه مدت مانند کتاب های عکس دار یا کتاب های کوچک استفاده می شود. در چاپگرهای زیراکس ، مانند پرینترهای لیزری ، تصویری که باید چاپ شود ، به صورت انتخابی به یک سیلندر فلزی به نام drum اعمال می شود . شارژ الکتریکی برای جذب ذرات تونر استفاده می شود سپس این ذرات به رسانه ای که روی آن چاپ انجام می گیرد منتقل می شود. پرینترهای لیزری نه تنها در دفاتر استفاده ... ادامه »

  ۱   ۲   ۳   ۴   ۵